Вокален ансамбъл „Фортисимо“ в Москва

Една от най – успешните български хорови формации – ансамбъл „Фортисимо“от Бургас се завърна от успешен гастрол в Москва. Там съставът се включи във всеславянско честване на 24 май – деня на славанската писменост. Певците  на Милена Добрева взеха участие в концерт, който се състоя в зала „Церковных соборов храма Христа Спасителя“. Събитието бе под патронажа на Патриарха на Москва и цяла Русия – Кирил и вицепремиера по въпросите на туризма и иновациите на Русия Дмитрий Чернишенко.

В програмата се включиха държавният симфоничен оркестър „П.И. Чайковски“, държавният академичен хор на Русия, академичният хор на белоруската музикална академия, държавен ансамбъл „Пятницки“, детски хор „Аврора“, както и солистите на Болшой театър  Игор Морозов, Илдар Абдразаков и Хибла Гермзава.

Вокален ансамбъл „Фортисимо“ изпълни две български народи песани – „Лале ли си, зюмбюл ли си“, обр. Филип Кутев и „Ерген деда“ , обр. Петър Льондев.

Гостуването на българския хор се осъществи  по покана на Росконцерт и Министреството на културата на Русия и  партньорството им с Български хоров съюз.