Управителният съвет на Български хоров съюз сърдечно поздравява проф. Георги Петков по повод удостояването му с награда „Златен век“ (звезда и грамота) на Министерство на културата на Република България.
Поводите за номиниране на Георги Петков от УС на БХС са два – 65 годишен личен юбилей и 40 години творческа дейност. Основател и диригент на „Фолк – джаз формация“ на НБУ, на Камерен хор „Нови български гласове“, дългогодишен ръководител на ансамбъл „Добруджа“ и ансамбъл „Филип Кутев“, композитор, професор в Нов български университет, носител на Латино ГРАМИ 2018 г. , гр. София.
Министърът на културата Евтим Милошев връчи традиционните награди „Златен век“ на Министерството на културата на изявени творци и дейци на културата за техния принос към развитието на българската култура и духовност. Церемонията се състоя в Балната зала на Националната галерия – „Двореца“ в София в навечерието на 24 май – Деня на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност.
Честито!
